تلفن گویا

1501 - 32360009

صفحه اصلی»اخبار»اخبار اتحادیه»بازدید اعضای شورای نظارت اتحادیه مؤسسات قرآنی اصفهان از مدرسه حفظ مهد قرآن

بازدید اعضای شورای نظارت اتحادیه مؤسسات قرآنی اصفهان از مدرسه حفظ مهد قرآن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اعضای شورای نظارت اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی مردمی قرآن و عترت استان اصفهان در جریان بازدید از مدرسه پسرانه حفظ مهد قرآن، بر لزوم نظارت بر فعالیت مدارس حفظ و روند صدور مجوز برای راه‌اندازی این مدارس تأکید کردند.

اعضای شورای نظارت اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی مردمی قرآن و عترت استان اصفهان، ۲۵ خردادماه از مدرسه پسرانه حفظ مهد قرآن کریم و ولایت استان بازدید کردند و به بحث و گفت‌وگو در خصوص نظارت بر مدارس و مؤسسات حفظ پرداختند.

در این نشست، جعفر تحویل‌پور، رئیس اداره امور قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان بر حمایت همه‌جانبه آموزش و پرورش از رشد و توسعه مدارس تخصصی حفظ قرآن تأکید کرد.

مهدی باباربیع، کارشناس مسئول قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز ضمن ابراز رضایت از فعالیت مدرسه حفظ مهد قرآن در تربیت حافظان نوجوان، به وجود مراکز فاقد مجوز از اداره‌کل ارشاد اشاره کرد و تشکیل این شورا به منظور نظارت بر مراکز و مدارس حفظ قرآن را مثبت و مؤثر دانست.

مهدی صفرزاده، کارشناس قرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز یکی دیگر از مهمانان این نشست بود که به شاخص‌هایی نظیر استانداردهای مربوط به مکان و تأمین حداقل‌های سخت‌افزاری مدارس حفظ اشاره و بر نوسازی و اهتمام به تأمین امنیت دانش‌آموزان در محیط مدرسه تأکید کرد.

حسین خاکساری هرندی، مدیرعامل مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان نیز به ارائه گزارشی از عملکرد شش ساله مدارس حفظ مهد قرآن به‌عنوان اولین مدارس تخصصی حفظ قرآن همراه با تحصیل در کشور پرداخت و نواقص اجرایی این طرح را نیز بیان کرد.

مسعود ابوطالبی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت ثامن‌الائمه(ع) به موضوع مجوز مؤسسات و مدارس حفظ قرآن پرداخت و خواستار نظارت بر روند صدور مجوز و نیز روند اجرایی مدارس حفظ شد.

محمدمهدی متقی، مدیر مراکز وابسته به مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان نیز در این نشست، بر لزوم نظارت شورا بر مدارس حفظ فاقد مجوز تأکید کرد و گفت: اهتمام اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان به روند صدور مجوز می­‌تواند عملکرد مدارس حفظ را تقویت کند و تحت پوشش و نظارت شورا قرار دهد.

عادل درخشان، مدیر مدرسه پسرانه حفظ مهد قرآن به ارائه گزارشی از عملکرد مدرسه و تربیت بیش از ۲۵۰ حافظ اجزاء و ۳۰ حافظ کل و نحوه اجرای این طرح پرداخت و نقشه راه تأسیس مدارس حفظ قرآن را به مدیر اتحادیه استان ارائه داد.

حسینعلی جان‌نثاری، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی، مردمی قرآن و عترت استان اصفهان نیز به جمع‌بندی مباحث مطرح شده در نشست پرداخت. وی به مصوبات و تعهدنامه پیشنهادی شورای نظارت بر مدارس حفظ اشاره و بر هماهنگی این شورا در صدور مجوز برای راه‌اندازی این مدارس تأکید کرد.

جان‌نثاری گفت: در حال حاضر، تعدادی از مدارس حفظ بدون رعایت حداقل­‌های مربوط به یک مدرسه قرآنی در حال فعالیت هستند که لزوم پیگیری و نظارت بر روند فعالیت این مراکز از سوی مراجع ذی‌صلاح، اجتناب‌ناپذیر است، ضمن اینکه حمایت نهادها و سازمان‌ها از مدارس حفظ باید مشروط به هماهنگی این مدارس با مؤسسات باشد.

در پایان مقرر شد، در نشست بعدی، پیش‌نویس تعهدنامه مدارس حفظ قرآن با همفکری مؤسسات و مدارسی که بیش از همه سابقه اجرایی و تجربه عملی دارند، تدوین شود.

 

خواندن 10 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.