تلفن گویا

1501 - 32360009

صفحه اصلی»اخبار»اخبار اتحادیه»۱۰ هزار دانش‌آموز اصفهانی حافظ جزء ۳۰ می‌شوند

۱۰ هزار دانش‌آموز اصفهانی حافظ جزء ۳۰ می‌شوند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان اصفهان گفت: طرحی در خصوص حفظ جزء سی‌ام قرآن با همکاری آموزش و پرورش پیش‌بینی شده است و طی آن در نظر داریم از تابستان تا اواخر سال جاری، حدود ۱۰ هزار حافظ جزء سی‌ام قرآن تربیت کنیم.

حسینعلی جان‌نثاری، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان اصفهان، از اجرای دو طرح قرآنی در تابستان امسال با همکاری مؤسسات استان خبر داد و اظهار کرد: «۱۴»، عنوان طرحی است که طی ۱۴ جلسه برای دانش‌آموزان برگزار و در هر جلسه، آیه‌ای از قرآن همراه با مطالب دیگر تدریس می‌شود. طرح دیگری در خصوص حفظ جزء سی‌ام قرآن با همکاری آموزش و پرورش برای تابستان پیش‌بینی شده است که مقدمات آن طی یکی دو هفته آینده فراهم می‌شود. در این طرح، در نظر داریم از تابستان تا اواخر سال جاری، حدود ۱۰ هزار حافظ جزء سی‌ام قرآن تربیت کنیم.

وی در خصوص سامانه جامع اطلاعات قرآنیان استان اصفهان نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود نرم‌افزار مربوط به این سامانه تا شهریورماه آماده شود، یک‌سری اطلاعات از بعضی ارگان‌ها دریافت شده است و تعدادی از آنها نیز هنوز اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار نداده‌اند و تاکنون، ۱۰ درصد از اطلاعاتی را که نیاز داشته‌ایم، دریافت کرده‌ایم. انجام ثبت‌نام از سوی خود افراد در سامانه، موکول به زمانی است که نرم‌افزار آماده شود و در حال حاضر، اتحادیه با اطلاعاتی که از ارگان‌های مربوطه دریافت می‌کند، ثبت‌نام را به‌صورت دستی انجام می‌دهد.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان اصفهان افزود: اوایل قرار بود ثبت‌نام صرفاً از طریق یک لینک انجام شود، ولی سپس به این نتیجه رسیدیم که نیاز به نرم‌افزاری وجود دارد تا بعداً بتوان از این اطلاعات استفاده کرد. علی‌رغم وعده‌ها، بودجه این کار هنوز تأمین نشده است و هر چه می‌گذرد، بر مبلغ مورد نیاز افزوده می‌شود، ولی ما منتظر بودجه نمانده‌ایم و در حال آماده‌سازی نرم‌افزار هستیم.

وی با درخواست از مؤسسات قرآنی برای استفاده از طرح کشوری بیمه اجتماعی، گفت: معلمان قرآن در سطوح مختلف و در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند از بیمه اجتماعی استفاده کنند. این بیمه مربوط به بازنشستگی است و قابلیت انتقال دارد. در ماه گذشته، حدود ۳۰۰ نفر از معلمان قرآن استان اصفهان از این بیمه استفاده کرده‌اند و تعداد زیاد دیگری نیز هستند که هنوز از این طرح اطلاع ندارند. این طرح، فرصت مناسبی برای مؤسسات قرآنی است تا با توجه به افزایش هزینه‌های مربوط به حق بیمه، بتوانند مشکل بیمه مربیان خود را حل کنند. مربیان می‌توانند از طریق مؤسسه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستند، برای استفاده از بیمه اجتماعی اقدام کنند.

جان‌نثاری بیان کرد: اخیراً در اتحادیه، جلسه‌ای با حضور معاون فرهنگی شهردار اصفهان به‌منظور تبادل نظر در خصوص همکاری‌های دوجانبه برگزار شد و معاون شهردار وعده داد که در خصوص تبلیغات شهری به برنامه‌های اتحادیه کمک کند.

خواندن 24 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.