تلفن گویا

1501 - 32360009

صفحه اصلی»اخبار»اخبار اتحادیه»دومین جلسه کارگروه اندیشه‌ورزان قرآنی

دومین جلسه کارگروه اندیشه‌ورزان قرآنی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیئت مدیره اتحادیه‌ قرآنی اصفهان از برگزاری دومین جلسه کارگروه اندیشه‌ورزان قرآنی استان خبر داد و گفت: این جلسه درباره مخاطبان کودک و نوجوان قرآن برگزار شد.

سیدمحمدرضا علاءالدین، رئیس هیئت مدیره اتحادیه‌ مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت اصفهان، خبر از برگزاری دومین جلسه کارگروه اندیشه‌ورزان قرآنی استان داد و گفت: این جلسه صبح، ۱۱ اسفندماه در اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و بعضی از مدیر عاملان مؤسسات قرآنی برگزار شد.

وی درباره موضوع این جلسه، بیان کرد: موضوع این جلسه مخاطبان کودک و نوجوان بودند و سه سؤال اساسی مطرح شد، از جمله اینکه بهترین شیوه‌های تعلیم و تربیت قرآنی کودکان و نوجوانان چیست؟ دیگر اینکه بهترین فعالیت‌های رسانه‌ای مکتوب و مجازی در حوزه تحول در سبک زندگی کودکان و نوجوانان با رویکرد قرآن و عترت چیست؟ و سؤال سوم راجع به بحث شناخت آسیب‌های حوزه تعلیم و تربیت قرآن، حلقه‌های مفقوه آن، آسیب‌ها و کارهایی که باید برای رفع آسیب‌ها انجام داد، بود. مجید نقیه، از اساتید دانشگاه تربیت معلم اصفهان به عنوان سخنران محوری پیرامون این سه سؤال کنفرانسی را ارائه داد.

در ادامه اساتید حاضر در جلسه به اظهار نظر پرداختند و نقطه نظراتشان را مطرح کردند که بسیار نظرات خوبی بود. بنا شد یک بیانیه علمی از مجموعه فرمایشات دوستان تدوین شود و در سامانه و پایگاه اینترنتی اتحادیه مؤسسات قرآنی و هم در قالب یک مقاله علمی در یکی از مطبوعات قرآنی استان منتشر شود.

وی بیان کرد: این موضوع فعلاً در مرحله نظریه‌پردازی است و باید به کمیسیون آموزش برود که زیر مجموعه کارگروه هیئت اندیشه‌ورزان است، آنجا تقدم و تأخر موضوعات و مسائل چیدمان شود و بعد از آن می‌توانیم به یک جمع‌بندی کاربردی برسیم و به مؤسساتمان در حوزه مخاطبان کودک و نوجوان ابلاغ کنیم. این بحث تازه شروع شد و با یکی دو جلسه نمی‌توان کار را به نتیجه رساند؛ امکان دارد حتی مباحث جلسات سوم و چهارم کارگروه اندیشه‌ورزان نیز به این موضوع اختصاص پیدا کند.

خواندن 103 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.