حسینی تشریح کرد: راهکار افزایش سهمیه استان‌ها در مسابقات کشوری قرآن

1558

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان درباره اعتراضات وارد شده به مسابقات استانی با اشاره به نشست تشکیل شده با قرآنیان استان خوزستان گفت: عمده اعتراضاتی که به مسابقات قرآن وجود داشت، به نظمی که باید به مسابقات قرآن حاکم باشد، برمی‌گردد. علاوه بر این، اطلاع‌رسانی که باید به صورت دقیق‌تری انجام شود و بحث استفاده از ظرفیت پیشکسوتان و اساتید و مجموعه‌های قرآنی خود استان، محورهای اصلی بود که اساتید و کارشناسان قرآنی بیان کردند.

وی اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های جدیدی که در فضای اوقاف و امور خیریه استان دنبال می‌شود و همچنین بر اساس سیاست‌هایی که مرکز قرآنی سازمان اوقاف ابلاغ کرده است امیدواریم با یک برنامه‌ریزی بهنگام این مسائل رفع شود. این خواهش را از اداره اوقاف و امور خیریه استان داشتیم که از همین الان برنامه‌ریزی خوبی را برای مسابقات سال آینده داشته باشند تا یک سری از نقاط ضعفی که در بحث اطلاع‌رسانی و برگزاری منظم و حوزه‌های فنی و اجرایی بوده است مرتفع شود و مسابقات در شأن استان خوزستان و قرآن کریم برگزار شود.

حسینی همچنین درباره مسابقات کشوری گفت: بر اساس نظام پیشنهاداتی که در طول سه چهار سال گذشته مطرح شد یک تغییر بنیادینی در فضای مسابقات کشوری به وجود آمده که طبعاً جامعه قرآنی ما ظرف یکی دو ماه آینده که این مسابقات برگزار می‌شود قضاوت خود را در ارتباط با سبک جدید مسابقات ارائه خواهند کرد.

رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره افزایش سهمیه استان برای اعزام به مسابقات کشوری نیز اظهار کرد: بحث سهمیه‌بندی برای مسابقات کشوری تابع یک علل و اسبابی است؛ عملکرد تیم استان در سال‌های گذشته، میزان مدال‌آوری تیم استان در سال‌های گذشته، کم و کیف برگزاری مسابقات در مرحله شهرستانی و استانی، میزان شرکت‌کنندگان مسابقه و معدل فنی مسابقات از این جمله است. بر اساس کارنامه‌ای که کمیته فنی مسابقات ظرف یکی دو هفته آینده برای استان صادر خواهد کرد، طبعاً بر اساس نظام‌نامه‌ای که ما داریم سهمیه استان تعیین خواهد شد. این‌طور نیست که سهمیه الان مشخص باشد. اگر کمیته فنی مسابقات به دست بیاورد که عملکرد استان در مجموع نسبت به سال‌های قبل پیشرفت داشته است و به جهت فنی، کیفیت اجراها و عملکردی که در مسابقات کشوری سال گذشته داشته است، این سهمیه می‌تواند تغییر پیدا کند.

وی همچنین درباره تحولات انسانی در امور قرآنی اوقاف استان تصریح کرد: این موضوع تابع سیاست‌هایی است که اوقاف و امور خیریه استان دارد. با توجه به استقرار مدیرکل جدید که از مدیران موفق اوقاف است، طبعاً تحولاتی که به نفع فعالیت‌های قرآنی استان باشد صورت خواهد گرفت و در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم، بیان شد موانعی که بر سر توسعه فعالیت‌های قرآنی در حوزه‌های مختلف هست مرتفع خواهد شد.

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

vk14تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...