🌀مهرعلیزاده: جامعه پایبند به قرآن دچار آسیب نمی‌شود استاندار اصفهان گفت: اگر امروز جامعه ما صدمات و لطماتی را متحمل می‌شود، به دلیل این است که علی‌رغم تعلق اعتقادی به قرآن، در محقق ساختن آموزه‌ها و رهنمودهای آن دچار مشکل هستیم.

 

1554

به گزارش ایکنا از اصفهان، محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان در مراسم اختتامیه مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان اصفهان که پنجشنبه ۲۸ تیرماه در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: هر جامعه‌ای ولو جامعه غیراسلامی اگر بتواند فرامین و رهنمودهای قرآن را در درون خود توسعه دهد، حتی اگر با قرآن آشنایی نداشته باشد، جامعه‌ای هدایت یافته خواهد بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه ما از بدو تولد، توفیق زندگی در جامعه‌ای اسلامی و قرآنی را داشته‌ایم و این برکتی است که خدای متعال به ما ارزانی داشته و باید با توسعه فرهنگ و فعالیت‌های قرآنی و نمود قرآن در اندیشه و رفتارمان بتوانیم جامعه‌ای الگو و نمونه بسازیم، چرا که اسلام تماما الگو و نمونه است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر جامعه‌ای ملتزم به فرامین الهی در قرآن باشد، دچار آسیب نمی‌شود، افزود: اگر امروز جامعه ما صدمات و لطماتی را متحمل می‌شود، به دلیل این است که علی‌رغم تعلق اعتقادی به قرآن، در محقق ساختن آموزه‌ها و رهنمودهای آن دچار مشکل هستیم. خوشحالم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که با وجود تمام نقایص رفتاری، جامعه‌ای مجهز و ممحض در خداشناسی، دینداری، خودباوری و مقاومت در برابر دشمن است.
وی اضافه کرد: دشمن یک بار دیگر جامعه اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده، همان‌طور که در طول چهل سال بعد از انقلاب این کار را انجام داده است، ولی با اطمینان می‌توان گفت با جامعه‌ای مواجه است که هنوز آن را نمی‌شناسد؛ جامعه‌ای معتقد که با وجود همه کمبودها و کاستی‌ها، وقتی پای دفاع از دین خدا در میان باشد، همان‌هایی هستند که در استان اصفهان بیش از ده درصد شهدای جنگ تحمیلی را در دامان خود پرورانده‌اند، بهترین سرداران با تعالیم قرآنی از این استان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند، بیشترین جانبازان قطع نخاع متعلق به این استان است، بیشترین کمک‌ها را این استان به جبهه‌ها تقدیم کرده و بیشترین محافل دینی و قرآنی را در درون خود دارد؛ تا زمانی که این روحیه زنده است، هیچ لطمه‌ای به کشور وارد نخواهد شد.

اصفهان، استان ممتاز و پیشرو در عرصه فعالیت‌های قرآنی

حجت‌الاسلام رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان نیز در این مراسم اظهار کرد: استان اصفهان همواره در فعالیت‌های قرآنی ممتاز و پیشتاز بوده است . این استان در هشت سال دفاع مقدس، ۶ درصد جمعیت کشور را تشکیل داده بود، اما ۱۰ درصد شهدای انقلاب و ۱۱ درصد جانبازان، آزادگان و ایثارگران کشور به استان ولایتمدار و شهیدپرور اصفهان تعلق دارند.
وی افزود: امروز نیز ۱۰ درصد و بلکه بیشتر از افرادی که در آزمون سراسری قرآن کریم شرکت کردند، از استان اصفهان بودند. اگر در کشور ۲۴۰ هزار نفر شرکت کردند، از استان اصفهان قریب به ۲۹ هزار نفر در این طرح حضور یافتند که در مصلای بزرگ اصفهان برگزار شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، ۳۴ هزار نفر اعم از آقایان و بانوان و در ۱۵ رشته شرکت کردند که از میان آنها، ۵۷۱ نفر به مرحله استانی راه یافتند که ۲۹۳ نفر از بانوان در ۷ رشته و ۲۷۸ نفر از آقایان در ۸ رشته را شامل می‌شوند. حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان ویژه آقایان، رشته‌های این مرحله از مسابقات و تعداد داوران، ۱۲ نفر در بخش آقایان و ۱۱ نفر در بخش بانوان بودند.
حجت‌الاسلام صادقی بیان کرد: نفر اول در رشته حفظ کل مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سال ۹۵، موسی معتمدی از اصفهان بود و در سال ۹۶، مصطفی اصفهانیان از کاشان توانست رتبه اول مسابقات را که ۸۴ کشور اسلامی در آن شرکت کرده بودند، به دست آورد.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با جنگ اقتصادی گفت: امروز وظیفه شما قاریان قرآن در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری، جدا از تدبر در قرآن و عمل به آن، این است که با صدای زیبا و دلنشین خود در تمام محافل و مجالس، آیات شریفه‌ای را که دال بر اقتصاد و معیشت مردم است، آنقدر قرائت کنید تا من مسئول متوجه بشوم که باید انقلابی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ایجاد کنم.

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

پلمب یک مدرسه قرآنی در مشهد
والدین دانش‌آموزان مدارس قرآنی امام حسن مجتبی(ع) از عملکرد این مدرسه راضی هستند، اما اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 3 مشهد اقدام به‌پلمب این مدارس کرده است، هرچند مسئولان مدرسه این اقدام را غیرقانونی می‌دانند.

 

 پلمب یک مدرسه قرآنی در مشهد

به گزارش اتقان ، در سال 90 موسسه غیر‌انتفاعی امام حسن مجتبی(ع) با رویکرد آموزش علمی و قرآنی تاسیس شد، این موسسه پنج شعبه در مشهد دارد و بیش از 800 دانش‌‌آموز ابتدایی در کنار دروس مصوب آموزش‌وپرورش، قرآن حفظ می‌کردند و احکام و اخلاق می‌آموختند‌.

اما نزدیک به‌یک هفته است که باوجود رضایت اولیای دانش‌آموزان از عملکرد این مدرسه، ناحیه 3 آموزش‌وپرورش مشهد مقدس اقدام به‌پلمب مدرسه امام حسن مجتبی(ع) در بلوار بعثت کرده است و این موضوع سبب اعتراض جمعی از اولیای این دانش‌آموزان شده که با حضور در اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی خواستار پاسخ‌گویی مسئولین آموزش‌وپرورش شدند.

از عملکرد مدرسه راضی هستم

مریم پوررضایی مادر یکی از دانش‌آموزان این مدرسه با ابراز رضایت از عملکرد مسئولان مدرسه امام حسن مجتبی(ع) می‌گوید: مسئولان آموزش‌وپرورش هیچ‌گونه توضیحی درباره علت تعطیلی این مدرسه به‌ما نداده‌ و تنها بیان کردند که مسئولان این مدرسه تخلفات اداری داشته‌اند و اکنون 250 دانش‌آموز این مدرسه بلاتکلیف هستند.

وی با بیان اینکه پیام‌های ارسال شده به‌والدین دانش‌آموزان موجب نگرانی آنان شده، بیان می‌کند: بعد از تحقیق بسیار به‌این مدرسه رسیده‌ام و نمی‌توانم فرزند خود را به‌مدرسه دیگری بفرستم، زیرا اعتماد ندارم و امیدوارم مسئولان در صورت وجود تخلف از سوی این مدرسه، ما را نیز مطلع کنند.

دیر معرفی کردن مدیر مدرسه اتفاق تازه‌ای نیست

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) به‌روند پلمب شدن مدرسه اعتراض دارد و می‌گوید: یکی از ایرادات گرفته شده به‌مدرسه این بود که مدیر مدرسه را دیر معرفی کرده‌ایم، اما مدیر و موسس این مدارس نیروی ناحیه 4 بودند و برای انتقال به‌ناحیه 3 باید سیر اداری سیستم آموزش‌وپرورش طی می‌شد که در این خصوص کوتاهی از سوی ما صورت نگرفته است.

سیدمسعود فتاحی با بیان اینکه دیر معرفی کردن مدیر مدرسه اتفاق تازه‌ای نیست، اما این موضوع منجر به‌تعطیلی مدرسه نشده، ادامه می‌دهد: کارشناس مسئول مدارس غیردولتی استان در شهریورماه سال 96 به دیوان عدالت اداری بعد از دریافت توقف اجرای حکم توسط ما، نامه‌ای زدند مبنی بر اینکه تمام اولیا پراکنده شدند و دانش‌آموزی نمانده که مدرسه احیا شود و دیوان رای خود را پس بگیرد که نمونه‌ای از دروغ‌ها و پرونده‌سازی‌های صورت گرفته توسط این فرد برای مدرسه بوده‌ است.

وی درباره یکی دیگر از تخلفاتی که به‌موسسه نسبت داده شده، توضیح می‌دهد: به‌ما ایراد گرفته شده که اضافه بر تعداد مجاز، دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌ایم و این درحالی است که مدرسه از اداره نوسازی برای افزایش ظرفیت مجوز گرفته و به‌دلیل قصور اداره نوسازی، نامه‌ای به‌ناحیه ارسال نشد و حتی در این خصوص از ما توضیحی نخواستند و ما را مقصر شناختند.

فتاحی با بیان اینکه بسیاری از همکاران تائید می‌کنند که دلایل مطرح شده برای بستن مدرسه متقن نیست، می‌گوید: مدارس دیگری هم هستند که پرونده قضایی و حتی جعل سند داشته‌اند، اما این امر منجر به‌تعطیلی این مدارس نشده است.

وی ادامه می‌دهد: در این سال‌ها ما از طرف خانواده‌ها معترضی نداشتیم و همه خانواده‌ها و همکاران ما در اداره آموزش‌وپرورش اظهار می‌کنند که این مدرسه هم از لحاظ آموزشی و هم پرورشی بسیار خوب عملکرده است.

پلمب مدرسه توسط ناحیه 3 غیرقانونی است

فتاحی ضمن اشاره به‌ایجاد مشکلات برای شعبه دیگر این موسسه در سال‌های گذشته که دیوان عدالت اداری، رای به‌نفع مدرسه امام حسن مجتبی(ع) صادر کرده، اظهار می‌کند: زمانی که مجوز لغو می‌شود، طبق قانون حق داریم که به‌دیوان عدالت اداری اعتراض کنیم، اما دیوان به‌دلیل همراه نبودن مصوبه با شکایت، شکایت ما را رد کرد و این رد شکایت به‌این معنی است که ما حق داریم، مجدد دادخواست به‌دیوان بدهیم و با وجود اینکه ابلاغ رسمی صورت نگرفته و رای دیوان نیز ما را محکوم نکرده و به‌نفع اداره آموزش‌وپرورش نیز رای نداده است، ناحیه 3 به‌صورت غیرقانونی در حالی که پرونده باید مراحل تکمیل خود را طی می‌کرد اقدام به‌اجرایی شدن حکم و پلمب شدن مدرسه کرد.

وی با بیان اینکه بندهای تخلف باید در دیوان مطرح و بررسی شود؛ تصریح می‌کند: اعتراض این است که چرا به‌صورت غیرقانونی اقدام به‌پلمب شده، مدرسه باید باز باشد و سیر قانونی خود را طی کند و بعد از رای قاضی حکم اجرا شود.

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) این‌گونه اقدامات آموزش‌وپرورش را جانب‌دارانه توصیف می‌کند و می‌گوید: پیامک‌های ارسال شده به‌اولیای سایر شعبه‌های این موسسه مبنی بر منحل شدن آن، سبب نگرانی خانواده‌ها شده است.

وی بر این نکته تآکید می‌کند که اجرای مصوبه تعطیلی مدرسه غیرقانونی بوده و باید طبق قانون به‌موسس ابلاغ می‌شد، اما به‌من اطلاعی ندادند.

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) تخلفات وارد شده به‌مدرسه را قبول ندارد و معتقد است که شورای نظارت بدون اطلاع و مشاهده مستندات او، رای غیابی صادر کرده است.

ثبت‌نام دانش‌آموزان دختر و پسر در یک فضا

در ادامه گزارش برای اطلاع از دلیل پلمب شدن مدرسه امام حسن مجتبی(ع) به‌سراغ مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی رفتیم.

قاسم‌علی خدابنده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد می‌گوید: مدرسه امام حسن مجتبی (ع) تخلفاتی را در سنوات گذشته داشت که این تخلفات توسط اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 3 بررسی و به‌شورای نظارت استان گزارش شد و این شورا دو سال قبل تشکیل جلسه داد و بنا بر مستندات خود در خواست لغو و ابطال مجوز مدرسه امام حسن مجتبی(ع) در ناحیه 3 را داد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه می‌دهد: این مصوبه به‌شورای نظارت وزارت آموزش‌وپرورش با مستندات ارسال شد و شورای نظارت در وزارتخانه این رای را تایید کرده و اعلام داشتند که باید این مجوز باطل شود و نامه‌ای برای اداره کل آموزش‌وپرورش مبنی بر ابطال مجوز ارسال کردند و موسس مدرسه به‌دیوان عدالت اداری دو بار شکایت کرده و در خواست لغو این مصوبه را داشته که دیوان عدالت ادارای به لغو مصوبه رای نداد و شکایت را وارد ندانست.

وی بیان می‌کند: نامه شورای نظارت وزارت آموزش‌وپرورش و دیوان عدالت اداری زمانی ارسال شد که مدرسه تعدادی دانش‌آموز را ثبت‌نام کرده بود و به‌دلیل اینکه موسس مدرسه اعلام کرد که درصورت تعطیلی مدرسه به‌دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها  تنش وارد می‌شود، در سال گذشته این مدرسه به‌فعالیت خود ادامه داد، در حالی که باید سال 96-97 این مدرسه تعطیل می‌شد، اما به‌دلیل مناسب نبودن زمان تا امسال به‌طول کشید و اکنون نیز پیگیری‌ها در حال انجام بوده و هنوز آقای فتاحی نتوانسه رای بر ابطال مصوبه بگیرد.

خدابنده درباره تخلفات این مدرسه می‌گوید: کار آموزشی و پرورشی این مدرسه خوب بوده، اما تخلفات اداری داشته که رعایت نکردن سقف ظرفیت کلاس‌ها و اینکه دانش‌آموزان دختر و پسر را در یک فضا ثبت‌نام کرده، جزو موارد تخلفی این مدرسه است.

مدارس قرآنی نیازمند توجه بیشتر مسئولان

در فضای فرهنگی که جامعه که جای مفاهیم قرآنی و دینی در آن به‌شدت احساس می‌شود، فعالیت مدارسی که محور آموزش‌های خود را قرآن و سبک زندگی اهل بیت(ع) قرار داده‌اند، امیدوارکننده است، به‌ویژه که هنوز خانواده‌های بسیاری نسبت به‌تعلیم و تربیت فرزند خود نگران هستند و می‌خواهند شرایط را برای رشد تفکر قرآنی فرزندان خود فراهم کنند.

در این شرایط، حمایت آموزش‌وپرورش از این نوع مدارس، چه محتوایی و چه اداری سبب می‌شود افراد بیشتری به‌تاسیس مدارس قرآن محور ترغیب شوند و از اداره کل آموزش‌وپرورش انتظار می‌رود نسبت به‌این مدارس توجه بیشتری نشان دهد.

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

پلمب یک مدرسه قرآنی در مشهد
والدین دانش‌آموزان مدارس قرآنی امام حسن مجتبی(ع) از عملکرد این مدرسه راضی هستند، اما اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 3 مشهد اقدام به‌پلمب این مدارس کرده است، هرچند مسئولان مدرسه این اقدام را غیرقانونی می‌دانند.

 

 پلمب یک مدرسه قرآنی در مشهد

به گزارش اتقان ، در سال 90 موسسه غیر‌انتفاعی امام حسن مجتبی(ع) با رویکرد آموزش علمی و قرآنی تاسیس شد، این موسسه پنج شعبه در مشهد دارد و بیش از 800 دانش‌‌آموز ابتدایی در کنار دروس مصوب آموزش‌وپرورش، قرآن حفظ می‌کردند و احکام و اخلاق می‌آموختند‌.

اما نزدیک به‌یک هفته است که باوجود رضایت اولیای دانش‌آموزان از عملکرد این مدرسه، ناحیه 3 آموزش‌وپرورش مشهد مقدس اقدام به‌پلمب مدرسه امام حسن مجتبی(ع) در بلوار بعثت کرده است و این موضوع سبب اعتراض جمعی از اولیای این دانش‌آموزان شده که با حضور در اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی خواستار پاسخ‌گویی مسئولین آموزش‌وپرورش شدند.

از عملکرد مدرسه راضی هستم

مریم پوررضایی مادر یکی از دانش‌آموزان این مدرسه با ابراز رضایت از عملکرد مسئولان مدرسه امام حسن مجتبی(ع) می‌گوید: مسئولان آموزش‌وپرورش هیچ‌گونه توضیحی درباره علت تعطیلی این مدرسه به‌ما نداده‌ و تنها بیان کردند که مسئولان این مدرسه تخلفات اداری داشته‌اند و اکنون 250 دانش‌آموز این مدرسه بلاتکلیف هستند.

وی با بیان اینکه پیام‌های ارسال شده به‌والدین دانش‌آموزان موجب نگرانی آنان شده، بیان می‌کند: بعد از تحقیق بسیار به‌این مدرسه رسیده‌ام و نمی‌توانم فرزند خود را به‌مدرسه دیگری بفرستم، زیرا اعتماد ندارم و امیدوارم مسئولان در صورت وجود تخلف از سوی این مدرسه، ما را نیز مطلع کنند.

دیر معرفی کردن مدیر مدرسه اتفاق تازه‌ای نیست

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) به‌روند پلمب شدن مدرسه اعتراض دارد و می‌گوید: یکی از ایرادات گرفته شده به‌مدرسه این بود که مدیر مدرسه را دیر معرفی کرده‌ایم، اما مدیر و موسس این مدارس نیروی ناحیه 4 بودند و برای انتقال به‌ناحیه 3 باید سیر اداری سیستم آموزش‌وپرورش طی می‌شد که در این خصوص کوتاهی از سوی ما صورت نگرفته است.

سیدمسعود فتاحی با بیان اینکه دیر معرفی کردن مدیر مدرسه اتفاق تازه‌ای نیست، اما این موضوع منجر به‌تعطیلی مدرسه نشده، ادامه می‌دهد: کارشناس مسئول مدارس غیردولتی استان در شهریورماه سال 96 به دیوان عدالت اداری بعد از دریافت توقف اجرای حکم توسط ما، نامه‌ای زدند مبنی بر اینکه تمام اولیا پراکنده شدند و دانش‌آموزی نمانده که مدرسه احیا شود و دیوان رای خود را پس بگیرد که نمونه‌ای از دروغ‌ها و پرونده‌سازی‌های صورت گرفته توسط این فرد برای مدرسه بوده‌ است.

وی درباره یکی دیگر از تخلفاتی که به‌موسسه نسبت داده شده، توضیح می‌دهد: به‌ما ایراد گرفته شده که اضافه بر تعداد مجاز، دانش‌آموز ثبت‌نام کرده‌ایم و این درحالی است که مدرسه از اداره نوسازی برای افزایش ظرفیت مجوز گرفته و به‌دلیل قصور اداره نوسازی، نامه‌ای به‌ناحیه ارسال نشد و حتی در این خصوص از ما توضیحی نخواستند و ما را مقصر شناختند.

فتاحی با بیان اینکه بسیاری از همکاران تائید می‌کنند که دلایل مطرح شده برای بستن مدرسه متقن نیست، می‌گوید: مدارس دیگری هم هستند که پرونده قضایی و حتی جعل سند داشته‌اند، اما این امر منجر به‌تعطیلی این مدارس نشده است.

وی ادامه می‌دهد: در این سال‌ها ما از طرف خانواده‌ها معترضی نداشتیم و همه خانواده‌ها و همکاران ما در اداره آموزش‌وپرورش اظهار می‌کنند که این مدرسه هم از لحاظ آموزشی و هم پرورشی بسیار خوب عملکرده است.

پلمب مدرسه توسط ناحیه 3 غیرقانونی است

فتاحی ضمن اشاره به‌ایجاد مشکلات برای شعبه دیگر این موسسه در سال‌های گذشته که دیوان عدالت اداری، رای به‌نفع مدرسه امام حسن مجتبی(ع) صادر کرده، اظهار می‌کند: زمانی که مجوز لغو می‌شود، طبق قانون حق داریم که به‌دیوان عدالت اداری اعتراض کنیم، اما دیوان به‌دلیل همراه نبودن مصوبه با شکایت، شکایت ما را رد کرد و این رد شکایت به‌این معنی است که ما حق داریم، مجدد دادخواست به‌دیوان بدهیم و با وجود اینکه ابلاغ رسمی صورت نگرفته و رای دیوان نیز ما را محکوم نکرده و به‌نفع اداره آموزش‌وپرورش نیز رای نداده است، ناحیه 3 به‌صورت غیرقانونی در حالی که پرونده باید مراحل تکمیل خود را طی می‌کرد اقدام به‌اجرایی شدن حکم و پلمب شدن مدرسه کرد.

وی با بیان اینکه بندهای تخلف باید در دیوان مطرح و بررسی شود؛ تصریح می‌کند: اعتراض این است که چرا به‌صورت غیرقانونی اقدام به‌پلمب شده، مدرسه باید باز باشد و سیر قانونی خود را طی کند و بعد از رای قاضی حکم اجرا شود.

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) این‌گونه اقدامات آموزش‌وپرورش را جانب‌دارانه توصیف می‌کند و می‌گوید: پیامک‌های ارسال شده به‌اولیای سایر شعبه‌های این موسسه مبنی بر منحل شدن آن، سبب نگرانی خانواده‌ها شده است.

وی بر این نکته تآکید می‌کند که اجرای مصوبه تعطیلی مدرسه غیرقانونی بوده و باید طبق قانون به‌موسس ابلاغ می‌شد، اما به‌من اطلاعی ندادند.

موسس مدارس امام حسن مجتبی(ع) تخلفات وارد شده به‌مدرسه را قبول ندارد و معتقد است که شورای نظارت بدون اطلاع و مشاهده مستندات او، رای غیابی صادر کرده است.

ثبت‌نام دانش‌آموزان دختر و پسر در یک فضا

در ادامه گزارش برای اطلاع از دلیل پلمب شدن مدرسه امام حسن مجتبی(ع) به‌سراغ مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی رفتیم.

قاسم‌علی خدابنده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد می‌گوید: مدرسه امام حسن مجتبی (ع) تخلفاتی را در سنوات گذشته داشت که این تخلفات توسط اداره آموزش‌وپرورش ناحیه 3 بررسی و به‌شورای نظارت استان گزارش شد و این شورا دو سال قبل تشکیل جلسه داد و بنا بر مستندات خود در خواست لغو و ابطال مجوز مدرسه امام حسن مجتبی(ع) در ناحیه 3 را داد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه می‌دهد: این مصوبه به‌شورای نظارت وزارت آموزش‌وپرورش با مستندات ارسال شد و شورای نظارت در وزارتخانه این رای را تایید کرده و اعلام داشتند که باید این مجوز باطل شود و نامه‌ای برای اداره کل آموزش‌وپرورش مبنی بر ابطال مجوز ارسال کردند و موسس مدرسه به‌دیوان عدالت اداری دو بار شکایت کرده و در خواست لغو این مصوبه را داشته که دیوان عدالت ادارای به لغو مصوبه رای نداد و شکایت را وارد ندانست.

وی بیان می‌کند: نامه شورای نظارت وزارت آموزش‌وپرورش و دیوان عدالت اداری زمانی ارسال شد که مدرسه تعدادی دانش‌آموز را ثبت‌نام کرده بود و به‌دلیل اینکه موسس مدرسه اعلام کرد که درصورت تعطیلی مدرسه به‌دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها  تنش وارد می‌شود، در سال گذشته این مدرسه به‌فعالیت خود ادامه داد، در حالی که باید سال 96-97 این مدرسه تعطیل می‌شد، اما به‌دلیل مناسب نبودن زمان تا امسال به‌طول کشید و اکنون نیز پیگیری‌ها در حال انجام بوده و هنوز آقای فتاحی نتوانسه رای بر ابطال مصوبه بگیرد.

خدابنده درباره تخلفات این مدرسه می‌گوید: کار آموزشی و پرورشی این مدرسه خوب بوده، اما تخلفات اداری داشته که رعایت نکردن سقف ظرفیت کلاس‌ها و اینکه دانش‌آموزان دختر و پسر را در یک فضا ثبت‌نام کرده، جزو موارد تخلفی این مدرسه است.

مدارس قرآنی نیازمند توجه بیشتر مسئولان

در فضای فرهنگی که جامعه که جای مفاهیم قرآنی و دینی در آن به‌شدت احساس می‌شود، فعالیت مدارسی که محور آموزش‌های خود را قرآن و سبک زندگی اهل بیت(ع) قرار داده‌اند، امیدوارکننده است، به‌ویژه که هنوز خانواده‌های بسیاری نسبت به‌تعلیم و تربیت فرزند خود نگران هستند و می‌خواهند شرایط را برای رشد تفکر قرآنی فرزندان خود فراهم کنند.

در این شرایط، حمایت آموزش‌وپرورش از این نوع مدارس، چه محتوایی و چه اداری سبب می‌شود افراد بیشتری به‌تاسیس مدارس قرآن محور ترغیب شوند و از اداره کل آموزش‌وپرورش انتظار می‌رود نسبت به‌این مدارس توجه بیشتری نشان دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

vk14تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...