در جوار حرم رضوی؛ سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان پسر کشور به کار خود پایان داد

1545

به گزارش ایکنااز خراسان رضوی، مراسم اختتاحیه سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر سراسر کشور صبح امروز، ۱۵ تیرماه در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.


در آغاز این مراسم حامد علیزاده، قاری بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید پرداخت.


همچنین در ادامه محمدرضا مسیب‌زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: خدا را شاکریم که به

برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری مقام معظم رهبری کشوری داریم که فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز در پیش از همه فعالیت‌ها قرار دارد.


وی با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش افتخار می‌کنیم که خدمت‌گزار حوزه قرآن برای دانش‌آموزان و فرهنگیان هستیم، تشریح کرد: معمولا برای انتخاب استان میزبان وجود شرایط مناسب جهت زیارت، سیاحت و فعالیت‌های ارزشی و تفریحی، وجود افراد شاخص، توانمند و عاشق خدمت‌گزاری و آمادگی استان از نظر زیرساخت‌های اجرایی در نظر گرفته می‌شود.

مسیب‌زاده با اشاره به اینکه سعی کردیم بهترین‌ها را برای متسابقان تهیه کنیم، تصریح کرد: برای برگزاری این مسابقات افراد زیادی به ما کمک کردند و خرسندیم که در چنین فضاهایی دانش‌آموزان قرآنی پرورش می‌یابند زیرا در نظام جمهوری اسلامی حرف اول و آخر را قرآن می‌زند.

همچنین در بخش دیگر این مراسم علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: بهترین

مسیری که می‌تواند ما را به سعادت برساند قرآن است پس شما دانش‌آموزان قرآنی باید قدردان این نعمت که در مسیر کلام الهی قرار گرفته‌اید، باشید.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان زیادی در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند اما توفیق حضور در عرصه‌های قرآنی را ندارند، ابراز کرد: از میزبانی متسابقان در مشهد از منظر خادم قرآن بودن و میزبانی از زائران امام هشتم(ع) افتخار می‌کنیم زیرا این عوامل نصیب هرکسی نمی‌شود و همیشه این نگاه معنوی در استان خراسان رضوی حاکم است.


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قرآن تنها راه رسیدن به آرامش است، ابراز کرد: تنها رسیدن به سعادت انسان و زدودن همه بیماری‌های باطنی در عرصه زندگی، قرآن است.

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

vk14تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...