تمدید زمان ثبت نام مسابقات سراسری قرآن

 

1470

 

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با بیان این مطلب، گفت: مهلت ثبت نام در بخش آوایی مسابقات سراسری قرآن در رشته‌های حفظ و قرائت و اذان و دعاخوانی تا ۳۰ فروردین و بخش معارفی تا ۱۰ اردیبهشت تمدید شده است.

وی افزود: چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه بزرگسالان در سال جاری در دو رشته آوایی انفرادی شامل رشته‌های حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰، حفظ ۲۰ و حفظ کل، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان ویژه آقایان و در رشته‌های معارفی شامل تفسیر سوره حجر، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم و حفظ و معارف احادیث در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه شرکت کنندگان مجاز هستند به صورت همزمان در یکی از رشته‌های آوایی انفرادی و معارفی شرکت نمایند، افزود: آزمون رشته‌های معارفی در مرحله شهرستانی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود. در بخش معارفی رشته تفسیر و معارف قرآن ویژه آقایان و بانوان اهل سنت، منبع مطالعاتی مستقلی در نظر گرفته شده است که علاقه مندان اهل سنت می‌توانند در این رشته شرکت نمایند.

وی در خصوص شرایط شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار کرد: داشتن تابعیت ایرانی در مسابقات فردی و گروهی، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، داشتن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۴۰ سال از شرایط شرکت در این مسابقه است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با بیان اینکه افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال بوده اما دانش‌آموز نیستند، می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند، گفت: دانش‌آموزان بالای ۱۸ سال باید در مسابقات دانش‌آموزی شرکت کنند. سقف سنی حداکثر ۴۰ سال شامل بخش معارفی مسابقات نمی‌شود و افراد با حداقل سن ۱۸ سال می‌توانند در مسابقه معارفی شرکت کنند.

حسینی با اشاره به اینکه این مسابقات در محل سکونت هر شرکت کننده در هر شهرستان برگزار می‌شود، گفت: شرکت کنندگان فقط می‌توانند در مسابقات یک شهرستان شرکت کنند در غیر این صورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت کننده خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام در این دوره از مسابقات به سایت رسمی مسابقات قرآن به نشانیquraniran.ir و یا به ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها مراجعه کنند.

حسینی با بیان اینکه شاغلان اداره‌های دولتی و غیر دولتی با ارائه گواهی می‌توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان صرفاً در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه با ارائه گواهی معتبر می‌توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت در این دوره از مسابقات سراسری ثبت نام کنند.

یادآور می‌شود تا پیش از این ۲۰ فروردین‌ماه آخرین مهلت ثبت نام برای ثبت نام جهت حضور در چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شده بود. مرحله کشوری این مسابقات شهریورماه در استان مرکزی برگزار می‌شود.کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

year name97

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir


شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...