مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان برگزار می‌شود+جزئیات مسابقات

 

1467

 

 

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان با دو سال وقفه مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی خود را به صورت غیر حضوری پشت‌سر گذاشت و مرحله نهایی این رقابت‌ها ۷ تا ۹ اردیبهشت‌ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها به صورت یک‌سال در میان با همت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شد که پنجمین دوره آن ۱۱ تا ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۳ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد و دور ششم آن باید سال ۱۳۹۵ برگزار می‌شد اما این رقابت‌ها به دلیل مشکلات متعدد از جمله مشکلات مالی در زمان مقرر برگزار نشد.

در ادامه قرار شد این رقابت‌ها با یکسال تأخیر و همزمان با انتخاب شهر مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در این شهر برگزار شود اما باوجود امضای تفاهم‌نامه میان جهاد دانشگاهی با استانداری خراسان رضوی باز هم رقابت‌ها به تعویق افتاد و سرانجام اواخر سال ۹۶ ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان کلید خورد.

ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان درحالی کار خود را آغاز کرد که این رقابت‌ها با تغییرات زیادی روبرو شد، به این صورت که مسابقات که تا دور قبل در سه مرحله و به صورت حضوری برگزار می‌شد، قالب تلویزیونی به خود گرفت و تنها سه داور باحضور در استودیوی برنامه «اسرا» کار قضاوت تلاوت‌های ارسالی شرکت‌کنندگان در مرحله نیمه نهایی را برعهده گرفتند.

مرحله مقدماتی مسابقات با بررسی فایل‌های تصویری ارسالی شرکت‌کنندگان برگزار شد و از حدود ۸۰ شرکت‌کننده در رقابت‌ها ۳۰ نفر به نیمه‌نهایی راه پیدا کردند که در این مرحله همان فایل ارسال شده در قالب برنامه تلویزیونی «اسراء» مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً ۱۰ نفر به فینال مسابقات راه پیدا خواهند کرد. البته بررسی یک فایل تلاوت برای دو مرحله از مسابقات نکته‌ای است که جای سؤال است.

ارسال فایل تصویری فقط ویژه شرکت‌کنندگان رشته قرائت است و شرکت‌کنندگان رشته حفظ به صورت تصویری و از طریق فضای مجازی در برابر داور مسابقات به سؤالات پاسخ داده و همین پرسش و پاسخ به عنوان حضور آن‌ها در مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی محسوب می‌شود. یعنی پس از برگزاری مرحله مقدماتی همان فایل پرسش و پاسخ به عنوان مرحله نیمه‌نهایی مورد ارزیابی مجدد قرار می‌گیرد که این اقدام هم در نوع خود عجیب است زیرا برگزارکنندگان می‌توانستند مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی را در یک مرحله برگزار کنند.

این مسابقات درحالی با شکل جدید برگزار می‌شود که تا پیش از این هر سه مرحله به صورت حضوری برگزار می‌شد.

«مهدی غلام‌نژاد» و «مجتبی فردفانی» نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان هستند که آن‌ها هم مانند دیگر شرکت‌کنندگان به صورت مجازی در مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

year name97

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir


شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...