سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن جمهوری اسلامی برگزار می‎شود.

 

1465

 

به گزارش خبرگزاری ایکنا از قم، حجت الاسلام والمسلمین علی محمدی، رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور امروز ۱۶ فروردین ماه در دیدار با آیات نوری همدانی و علوی گرگانی در قم گفت: قرآن و فعالیت های قرآنی یکی از افتخارات نظام اسلامی است که نظام قطعا به آن خواهد بالید.
وی با اشاره به برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات بین ‏المللی قرآن کریم گفت: این مسابقات آخر فروردین ماه امسال برگزار می شود و ۸۳ کشور نیز برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‎اند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: امسال شاهد برگزاری ۵ مسابقه بین المللی به شکل همزمان هستیم که این مساله در بین کشورهای اسلامی بی نظیر است؛ از جمله این مسابقات می توان به برگزاری مسابقات بین المللی طلاب جهان اسلام اشاره کرد که سال گذشته در قم برگزار شد؛ امسال ۴۴ کشور برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کردند.
حجت الاسلام محمدی افزود: امسال در مسابقات طلاب اضافه بر قرائت، رشته تفسیر و خطابات قرآنی نیز افزوده شده است و در همین رابطه تاکنون ۱۱۵ مقاله در خصوص این همایش به دبیرخانه ارسال شده است که ۹۸۵ مقاله داخلی بوده است.
وی گفت: همایش پژوهش های قرآنی از ۲۸ تا ۳۰ فروردین در قم برگزار می شود؛ موضوع پژوهش موضوع استکبار ستیزی در قرآن و سیره اهل بیت و گفتمان انقلاب اسلامی است که مورد توجه و استقبال قرار گرفت.
وی اظهار کرد: مسابقات دانشجویان و بزرگسالان و مسابقات بانوان در رشته حفظ با رعایت همه شرایط و الزامات شرعی و عرفی و همچنین مسابقات روشندلان ۵ بخشی است امسال با حضور ۳۰۰نفر میهمان خارجی برگزار می شود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: بیش از ۳ میلیون دانش آموز و ۴۰۰ هزار نفر در مسابقات قرآن اوقاف شرکت می کنند که از این تعداد، ۱۰۰۰ نفر در مسابقات کشوری حضور می یابند و در این بین ۱۰ نفر نماینده جمهوری اسلامی هستند که در مسابقات بین المللی حضور پیدا می کنند.
وی گفت: پس از مطالبه به حق مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، سازمان اوقاف تعهدی برای خود ایجاد کرد که در ۵ سال ۱ میلیون حافظ را تربیت کند که در ظرف ۶ سال تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر در سامانه ما ثبت نام کردند و بیش از یک میلیون نفر نیز در مسابقات ما حضور پیدا کردند؛ هم اینک ۲۰۰ نفر به شکل شبانه روزی در مراکز شبانه روزی حفظ قرآن در امامزادگان مشغول به حفظ قرآن هستند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: امسال طرح آرامش بهاری با حضور ۳۵۰۰ مبلغ در ۲۷۰۰ امامزاده برگزار شد که خدمات علمی و فرهنگی و مشاوره ای در حوزه های مختلف به ۴۵ هزار زائر ارایه شد.

 کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

year name97

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir


شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...