قره‌شیخلو خبر داد: چاپ دو میلیونی قرآن در سال گذشته

 

1460

 

مهدی قره‌شیخلو، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره آمار چاپ قرآن در سال گذشته گفت: در سال ۱۳۹۶، ۲۰۹ مجوز چاپ قرآن به ناشران صادر شد و در این راستا ۱ میلیون و ۹۰۴ هزار و ۴۰۰ جلد قرآن به چاپ رسیدند. همچنین تعداد مجوزهای نشر ۹۸ فقره با شمارگان ۹۶۰ هزار و ۳۰۰ جلد از سوی سازمان دارالقرآن الکریم صادر شده است.
وی افزود: براساس آمار سال گذشته، ۱۱ هزار و ۵۶۷ جزء از قرآن از سوی مصححان کارآزموده و متخصص تصحیح شد و در این زمینه ۷۴۷۸ غلط از قرآن‌های مورد نظر، اخذ شده است.
قره‌شیخلو در ادامه به آمار اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آخرین ماه از سال گذشته، ۱۸ مجوز چاپ قرآن با شمارگان ۱۰۹ هزار جلد و ۸ مجوز نشر با شمارگان ۳۸ هزار و ۸۰۰ جلد صادر شده و در این راستا ۹۳۹ جزء قرآن تصحیح شد که اغلاط مأخوذه به ۱۸۰ مورد رسید.
براساس آمار سازمان دارالقرآن الکریم، در سال ۱۳۹۵، تعداد مجوزهای چاپ قرآن ۲۵۰ فقره بود که شمارگان آن ۲ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۶۰۰ جلد را شامل می‌شود و در این مدت، ۱۲۷ مجوز نشر از سوی سازمان دارالقرآن الکریم صادر شده بود که شمارگان آن یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۶۰۰ جلد را شامل می‌شد.

 

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

year name97

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir


شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...