برگزاری جلسه هم‌ا‌ندیشی مدیران مراکز قرآنی شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت

حسین خاکساری‌ هرندی، مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان‌ با اشاره به برگزاری جلسه هم‌ا‌ندیشی مدیران مؤسسات و خانه‌های قرآن شهرستان‌های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت که از مناطق محروم استان اصفهان هستند، با حضور اعضای هیئت مدیره اتحادیه، اظهار کرد: این برنامه پیرو بازدید از شهرستان‌ها و سرکشی از فعالیت مؤسسات و خانه‌های قرآنی، ۱۹ خردادماه انجام شد.
وی ادامه داد: یکی از وظایف اصلی اتحادیه ارتباط و تعامل با مؤسسات حتی در نقاط دور دست استان‌ها است، اظهار کرد: این جلسه با حضور ۳۲ مدیر مؤسسه و خانه‌ قرآن و با حضور مسئولان محلی اعم از امام جمعه، مسئولان ادارات اوقاف و امور خیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و ... تشکیل شد. طی این جلسه پس از ارائه گزارش از سوی تشکل‌های قرآنی، مشکلات آنها نیز مطرح شد تا درباره آنها چاره‌اندیشی شود.
خاکساری با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، اظهار کرد: کمبود مربی کارآزموده در این مناطق محروم به چشم می‌خورد، لذا مقرر شد تا دوره‌های تربیت مربی و توان افزایی ویژه مربیان برگزار شد تا بتوان از ظرفیت مربیان موجود در این شهرستان‌ها برای ارتقای سطح آموزش استفاده کرد.
وی دومین تصمیم در خصوص مباحث مالی بود، ادامه داد: مشکلات زیادی در این زمینه در مناطق محروم وجود دارد که مقرر شد بخشی از آن با اختصاص وام و بخشی دیگر با تجهیز لوازم اولیه چون رحل و قرآن برطرف و تأمین شود و از سوی دیگر در تلاش هستیم طی جلسات با مسئولان استانی مشکلات و موانع برای آنها برطرف شود.
خاکساری اظهار کرد: موضوع دیگر در زمینه تمدید و یا صدور مجوز فعالیت مؤسسات قرآنی بود که دارای فرآیند طولانی است و برخی از آنها نیز یک سالی است که معطل هستند، لذا از مسئولان کشوری خواسته می‌شود تا تسریع روند صدور مجوز مؤسسات و خانه‌های قرآن را در دستور کار قرار دهند.

vk38

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳vk39

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال تلگرام:  https://t.me/isfquranyanchannel

کانال ایتا: https://eitaa.com/etehadyeisf

صفحه اینستاگرام: Instagram.com/etehadyeisf

شماره خط اتحادیه: 09301133821

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

شماره شبا:  IR250170000000109351658006

 

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...