حجت الاسلام حسن زاده خبر داد: برگزاری آیین حفظ خوانی قرآن درپارک ملت کاشان

 

1531

 

حجت الاسلام حسن زاده خبر داد:
برگزاری آیین حفظ خوانی قرآن درپارک ملت کاشان
آیین حفظ خوانی قرآن توسط موسسه امیرالمؤمنین ع کاشان و حافظان قرآن و نهج البلاغه این شهرستان درشبهای ماه مبارک رمضان، یک ساعت بعد ازافطار درپارک ملت برگزار می‌شود
برگزاری آیین حفظ خوانی قرآن درپارک ملت کاشان

به گزارش اتقان؛ آیین حفظ خوانی قرآن توسط موسسه امیرالمؤمنین ع کاشان و حافظان قرآن و نهج البلاغه این شهرستان درشبهای ماه مبارک رمضان، یک ساعت بعد ازافطار درپارک ملت برگزار می‌شود

حجه الاسلام حسن زاده افزود: از آنجا که حفظ قرآن، مقدمهٔ تدبر برآن است؛ این برنامه با هدف فرهنگ سازی حفظ قرآن و ایحاد علاقه، شور و انگیزه ای مضاعف و فراگیر در اقشار مختلف جامعه نسبت به مقوله حفظ قرآن برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای این برنامه در 3 سال گذشته درمیدان جهاد و پارک ملت کاشان با حضور و تائید و تشویق آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و استقبال گسترده عموم مردم، مسئولین و علماء همراه بود؛ تصریح کرد: این برنامه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم برگزار می‌گردد.

مدیر عامل موسسه امیرالمؤمنین علیه السلام با استناد به سخنان آیت الله نمازی دراین مراسم که تلاوت قرآن نباید منحصر به منازل و خانه‌ها باشد و برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، قرآن‌ها را باید از خانه‌ها و منازل بیرون آورد و در بطن جامعه قرارداد، گفت: برخی افراد به دلایل مختلف نمی‌توانند به مساجد و حسینیه‌ها مراجعه کنند اما فراهم شدن فضای قرآنی در مکانی که محل استراحت و تفریح خانواده‌ها است می‌تواند این زمینه را برای آن‌ها فراهم کند تا از این فضای معنوی استفاده و بهره برداری کنند.

وی افزود: آیین حفظ خوانی قرآن کریم دربرنامه ای ابتکاری ازماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۱ توسط این موسسه درشهرستان کاشان طرح ریزی و اجرا و برای اولین بار در کشور برگزار گردید.

حجت الاسلام حسن زاده تصریح کرد: در این برنامه، هر شب چهار نفر از حافظان قرآن و نهج البلاغه هر کدام به ترتیب پنج صفحه از یک جزء قرآن را در حضور مستمعین خواهر و برادر که در صفوفی منظم در پشت رحل‌های قرآن قرار گرفته‌اند، به صورت حفظ تلاوت می‌کنند.

مدیر عامل موسسه برتر و برگزیده کشور خاطر نشان ساخت: برای کل این برنامه علاوه برحافظان قرآن و نهج البلاغه موسسه امیرالمؤمنین ع کاشان، سایر حافظان برتر قرآن شهرستان‌های کاشان و آران وبیدگل نیز پیش بینی شده‌اند که به صورت دوره ای، قرآن را از حفظ تلاوت می‌کنند که فضای معنوی خاصی بر جلسه حاکم می‌شود.

لازم به ذکراست مراسم آیین حفظ خوانی قرآن کریم توسط موسسه امیرالمؤمنین علیه السلام کاشان و با همکاری خیرین وعموم مردم درپارک ملت واقع درمیدان خرمشهر، بلوارسپیده کاشانی برگزار می‌گردد.

 

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

vk14تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...