آغاز ثبت نام سراسری مدارس شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه کشور در کاشان

1421

همزمان با اعیادشعبانیه در اول اردیبهشت ماه ۹۷ ، ثبت نام رسمی اولین مدارس شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه کشور همراه با آموزش ترجمه و تفسیر برای ششمین سال پیاپی توسط موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان دراین شهرستان آغاز شد.
حجت الاسلام حسن زاده افزود: علاقه مندان آشنایی به معارف اهل بیت علیهم السلام از سراسر کشور می توانند با ارسال عدد «۴ » به سامانه پیامکی به شماره « ۱۰۰۰۲۴۸۰۰ » ثبت نام خود را انجام دهند.
مدیرعامل موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان خاطرنشان ساخت: با هدف تلفیق قرآن و عترت ، علاقه مندان آشنایی به معارف قرآن واهل بیت علیهم السلام از سراسر کشور می توانند برای ثبتنام تا پایان خرداد ماه ۹۷ اقدام نمایند.
وی با بیان این مطلب که موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان اولین موسسه ای است که درکشور حفظ یکساله هر دوکتاب قرآن و نهج البلاغه را به صورت شبانه روزی برگزار می کند؛ در خصوص جزئیات برگزاری این دوره ها افزود: پس از ثبت نام رسمی، مرحله مصاحبه و گزینش از ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت که پس از پذیرش افراد مورد نظر، دوره آزمایشی به مدت بیست روز برگزار خواهد شد.
مدیر عامل موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان تصریح کرد: داوطلبان در دوره آزمایشی باید اجزاء تعیین شده را به صورت روزانه حفظ کنند که در پایان دوره آزمایشی از داوطلبان آزمون کتبی و شفاهی گرفته خواهد شد و افرادی که حد نصاب نمره را کسب نمایند با توجه به عملکرد ایشان درمدت طرح آزمایشی، به دوره یکساله حفظ قرآن یا نهج البلاغه ورود پیدا خواهند کرد.
حجت الاسلام حسن زاده خاطرنشان ساخت: تمامی مراحل فوق الذکر دوره های حفظ قرآن یا نهج البلاغه به صورت مجزا ازیکدیگر در بخش خواهران و برادران برگزارخواهد شد.
وی تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم، طرح تخصصی حفظ یکساله قرآن برگزار می شودکه این موسسه با بیش از ۱۰ سال سابقه عملکرد تا کنون بیش از ۱۲۰ نفرحافظ کل قرآن کریم و بیش از ۱۲۰۰ نفر حافظ قسمت هایی از این کتاب شریف را تربیت کرده است.
مدیرعامل موسسه برترقرآن ونهج البلاغه افزود: در سال تحفیظی ۹۸ - ۹۷، اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تجلیل و کمک هزینه حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره و امتیاز شرکت درآزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث ویژه حافظان کل قرآن کریم از مزایای این طرح است.
وی همچنین در خصوص هدف از برگزاری حفظ یکساله نهج البلاغه در کاشان گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که «امروز بیشتر از همیشه ، ملت و جامعه اسلامی ما به نهج البلاغه نیازمند است» و به دنبال ابراز علاقه از سوی حافظان قرآن و علاقه مندان آشنایی به معارف اهل بیت علیهم السلام به ویژه حضرت علی علیه السلام از سراسر کشور، موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان، اولین مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله نهج البلاغه کشور را در کاشان که به «شهر نهج البلاغه» معروف شده را از تیرماه۹۲ راه اندازی کرده است که انشاءالله امیدواریم باعث تحولی شگرف در عرصه ترویج نهج البلاغه در کشور گردد.
وی اعطای گواهی نامه پایان دوره، تجلیل از نفرات برتر و استعدادهای درخشان دوره و اعطای کمک هزینه سفر حج عمره و عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره را از مزایای طرح حفظ یکساله نهج البلاغه عنوان کرد.
حجت الاسلام حسن زاده در خصوص جزئیات برنامه روزانه طرح حفظ یکساله قرآن ونهج البلاغه تصریح کرد: قرآن آموزان ورهپویان علوی هر روز در نوبت صبح ، ۶ساعت آموزشی حضور در کلاس را دارند که شامل تحویل صفحات جدید، مرور ۱۴ درس قبل از صفحات جدید و دوره اجزای گذشته می باشد که همراه با ترجمه و تفسیر است.
وی افزود: قرآن آموزان و رهپویان علوی در بعد از ظهر هر روز، استماع صفحات جدید، حفظ و مباحثه را دارند که علاوه بر برنامه روزانه، در طول هفته در کلاسهای اخلاق، امام شناسی و فصاحت یا صوت ولحن نیز شرکت می کنندکه همراه با برنامه های فرهنگی، ورزشی و اردویی،... است.
یادآور می شود که علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۵۵۳۱۸۷۷۰ با پیش شماره ۰۳۱ و ۰۹۰۱۵۷۸۰۲۳۸ ویژه خواهران و شماره تلفن های ۵۵۴۷۲۸۰۱ با پیش شماره ۰۳۱ و ۰۹۱۳۵۹۶۴۱۵۷ ویژه برادران تماس حاصل نمایند و یا به آدرس اینترنتی شهرنهج البلاغه به نشانی مراجعه نمایند.«www.shahrenahjolbalaghe.com »

 

کانال اتحادیه موسسات و تشکل‌های فرهنگی قرآن و عترت استان اصفهان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳

vk14تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال اتحادیه در پیام رسان های داخلی:
http://sapp.ir/isfquranyet_ir

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...