برگزاری نشست بررسی مشکلات و دغدغه های موسسات قرآنی و وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی

vk85

حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی، در نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی با بیان اینکه اصفهان قطب اصلی قرآن کشور است، اظهار داشت: تعدد موسسات قرآنی در این استان نشان دهنده علاقه مردم به قرآن است و سایر استان‌ها نیز باید در این زمینه از این منطقه الگو بگیرند.

وی افزود: وجود ظرفیت بالای قرآنی در استان اصفهان ریشه در ظرفیت تاریخی این شهر دارد و استان اصفهان همواره در طول تاریخ در همه عرصه‌ها سرآمد بوده و مایه افتخار کشور و جهان اسلام است.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در ادامه به نقش و جایگاه شهیدان در ترویج فرهنگ قرآنی اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که اجر خانواده شهدا در قیامت بی‌شک بیشتر از شهدا است، زیرا والدین این فرزندان را به نقطه پرواز رسانده‌اند و دوری‌ها و مصیبت‌ها بعد از شهادت تا پایان عمر همراه خانواده شهید است و خانواده شهید در یک مسیر طولانی مصیبت را تحمل می‌کند، اجر خانواده شهید اصلاً کمتر از شهید نیست و از خداوند می‌خواهیم که ما را به شهادت نزدیک کند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن، تنها شهدا و انسان‌هایی که بر اساس قرآن زندگی می‌کنند را زنده به حساب می‌آورد و این افراد بهره‌مند از حیات طیبه هستند.

       محمدی ادامه داد: اگر کسی بتواند قرآنی باشد و به شهادت برسد مصداق دو نوع حیات طیبه در دنیا و آخرت است، شهید قرآنی عالی‌ترین مصداق بقیه الله است، تحول روحی و معنوی که شهید حججی در دنیا ایجاد کرد موجب شد نام این شهید در کنار نام امام خمینی (ره) بدرخشد و این یک افتخار بسیار بزرگ برای مردم اصفهان و نجف آباد است

وی تصریح کرد: هر جامعه‌ای که بخواهد پیشرفت کند باید متصل به وقف شود، علت پیشرفت اروپاییان اتصال مسیحیت به وقف است چرا که وقف یک صدقه جاریه است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه های سایت

تماس با ما

آدرس: اصفهان- خیابان کاشانی- روبروی خیابان طالقانی-( چهارسوق)- ابتدای کوچه روضاتیان کد پستی: ۸۱۸۳۹۷۵۴۵۳vk39

تلفن گویا : ۱۵۰۱ و ۳۲۳۶۰۰۰۹ - پست الکترونیک: 

کانال تلگرام:  https://t.me/isfquranyanchannel

کانال ایتا: https://eitaa.com/etehadyeisf

صفحه اینستاگرام: Instagram.com/etehadyeisf

شماره خط اتحادیه: 09301133821

شماره حساب بانک ملی : ۰۱۰۹۳۵۱۶۵۸۰۰۶

شماره شبا:  IR250170000000109351658006

 

 

 

بالا
ما از کوکی ها برای نمایش بهتر وب سایت بهره میگیریم . برای مشاهده درست این وب سایت لطفا استفاده از کوکی ها را تایید نمایید مشاهده جزئیات ...